BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

                      Mūsų biurokratai prikuria įvairių komisijų, o tos uoliai bando tenkinti kiekvieno piliečio įnorius, tad būna, kad po jų priimtų abejotinų sprendimų gyvenimas apkarsta daugybei žmonių. Taip nutiko ir Kelmės miesto B. Laucevičiaus gatvės 6 namo gyventojams.

                      46-erius metus šiame daugiabutyje gyvenanti Elena pastebi, kad jų namas mieste yra išskirtinis. Apie 1970 m. pastatytą 80 butų namą statybininkai apsuko į gatvės pusę, todėl vaikus auginančios šeimos visuomet jautė didelį pavojų dėl mažylių saugumo. Ir prie važiuojamosios gatvės dalies esanti automobilių stovėjimo aikštelė gal tik kelis metus talpindavo čia gyvenančių vairuotojų mašinas. Kuomet automobilių atsirado daug, kiekvieną dieną vairuotojų laukė ta pati mįslė – grįžę į namus, turės kur pastatyti savo transporto priemonę ar ne? Juk dauguma miestiečių garažų neturi. Gal prieš kokį dešimtmetį iš automobilių vairuotojų buvo paimta viena stovėjimo vieta ir paskirta judėjimo negalią turintiems žmonėms. Pažindami čia gyvenantį neįgalų žmogų, sveiki vairuotojai šį kelio ženklą su geltona spalva pažymėta 3 m atkarpa priėmė kaip būtinybę. Prie kitų miesto daugiabučių esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse neįgaliųjų transportui skirtų vietų nėra pažymėta, bet prie B. Laucevičiaus g. 6 namo ir po amžinatilsį Jono mirties šis ženklas liko stovėti… Tiktai šį rudenį neįgaliųjų transportui skirto ženklo vieta, visų nuostabai, pailgėjo dvigubai.

                      – Pikčiausia, kad apie planuojamus pasikeitimus niekas iš namo gyventojų nebuvome informuoti. Manau, kad miesto seniūnija bent jau man galėjo pranešti. Deja, ir aš pati gal prieš porą savaičių pamačiau pakeistą ženklą,– sakė daugiabučio namo savininkų bendrijos „Mūsų Kražantė“ pirmininkė Angelė Adomavičienė.

                      Daugiabučio bendrijos pirmininkė sakė, kad jų name ir dabar gyvena keletas judėjimo negalią turinčių gyventojų, tačiau, pasak jos, jų poreikiams ir toliau būtų užtekę tų 3 m. Tą netrukus patvirtino ir prie visuregio automobilio vairo sutikta kita šio namo gyventoja – Rasa. Jos automobilis paženklintas neįgaliųjų ženklu, nes moteris augina neįgalų sūnų. Ar ji žino, kaip vietoje anksčiau buvusio 3 m užrašo ant ženklo atsirado 6 m? Rasa neslėpė, kad kartą pas ją buvo užsukęs vienas šio namo gyventojas ir prašė pasirašyti po prašymu, kad būtų padidintas neįgaliųjų transportui skirtos vietos plotas…

                      Kadangi kelio ženklai keičiami tik gavus rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos sprendimą, paskambinome vienam šios komisijos narių – Kelmės miesto seniūnui Romui Atkočaičiui ir pasiteiravome, kuo remiantis buvo padidintas žmonių su negalia reikmėms skirtos vietos plotas.

                      – Komisija gavo trijų namo gyventojų su negalia prašymą, ir jis buvo patenkintas. Gal šiuo atveju į neįgaliuosius ir buvo pažiūrėta per padidinamąjį stiklą, bet, kiek pamenu, prašymui pritarė visi komisijos nariai,– sakė miesto seniūnas.

                      Gal į Eismo saugumo komisijos sudėtį įeinantys Vidas Račas, Gytis Juchnevičius, Alvydas Gerbenis, Jolanta Dausinienė, Rimantas Giržadas, Genadijus Lukminas, Rimantas Dobrovolskis ir jos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas per mažai turėjo žinių apie šį daugiabutį namą, bet kodėl posėdyje dalyvavęs Kelmės miesto seniūnas R. Atkočaitis kolegoms nepriminė, kad prie šio namo jau senokai yra neįgaliųjų transportui skirta stovėjimo aikštelė, kuri iki tol tenkino neįgaliųjų poreikius? Bet buvo nueita lengviausiu keliu: atsižvelgta į trijų žmonių norus, o nepagalvota apie daugiabutyje gyvenančias aštuonias dešimtis šeimų. Paklausus, kodėl su šiuo trijų namo gyventojų prašymu dar iki Eismo saugumo komisijos posėdžio nebuvo supažindinti kiti daugiabučio gyventojai arba bent bendrijos pirmininkė A. Adomavičienė, seniūnas R. Atkočaitis pripažino:

                      – Gal ir negerai…

                      Pasiteiravus, kaip daugumai daugiabučio gyventojų nepalankų Eismo saugumo komisijos sprendimą B. Laucevičiaus g. 6 namo žmonės galėtų atšaukti, Kelmės miesto seniūnas sakė, kad dabar yra tik vienas kelias – su argumentuotu prašymu kreiptis į tą pačią komisiją. Kad išspręstų komisijos sukurtą problemą, dabar savo brangų laiką privalės gaišti daugybė šio daugiabučio gyventojų ir šio namo bendrijos pirmininkė.

                      Tik negalvokite, kad šis nesusipratimas yra vienintelė šios komisijos padaryta klaida. Eismo saugumo komisija šių metų pavasarį, gavusi prašymą, patvirtintą netoli redakcijos įsikūrusios vienos savivaldybės įmonės direktoriaus parašu, priėmė sprendimą prie privačios bendrovės būstinės pastatyti ženklą, kuriuo būtų draudžiama sustoti čia atvykstantiems klientams. Ir šiuo atveju Eismo saugumo komisija apie posėdį redakcijai nepasivargino pranešti…

1 Komentaras

  • Juokingas straipnis parašė:

    STR 2.03.01:2001 „STATINIAI IR TERITORIJOS. REIKALAVIMAI ŽMONIŲ SU NEGALIA REIKMĖMS“ PATVIRTINIMO
    46. Visų tipų automobilių stovėjimo aikštelėse ir garažuose (esančiuose prie pastatų, pavieniuose, požeminiuose ir daugiaaukščiuose) turi būti įrengta tiek ŽN automobilių vietų: – 1 vieta, kai aikštelėje yra iki 15 vietų; – 2 vietos, kai aikštelėje yra 16-50 vietų; – 4% vietų, kai aikštelėje yra daugiau kaip 50 vietų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA