BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

                      Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto posėdyje Telšių AVPK Kelmės rajono PK viršininkas Dalius Prakuraitis pristatė viešosios tvarkos situaciją Kelmės rajone. Per 2019 m. dešimt mėnesių Kelmės rajone užregistruota 381 nusikalstama veika, tai 4 veikomis daugiau nei pernai. Ištirta 68,8 proc. nusikalstamų veikų, užregistruotų šiais metais. Daugiau nusikalstamų veikų nei Kelmės rajone ištiria tik Akmenės rajonas, tačiau, pasak viršininko D. Prakuraičio, Akmenės rajone užregistruojama ir mažiau nusikalstamų veikų: per 2019 m. dešimt mėnesių – 191.

                      Sunkius nusikaltimus tiria specializuoti policijos padaliniai todėl, kol jie neištiriami, teismas nepriima nuosprendžių, duomenų apie juos Kelmės rajono PK viršininkas neturi.

                      Viešose vietose buvo užregistruotos 59 nusikalstamos veikos. Ištirta – 63 proc.

                      Vagysčių Kelmės rajone buvo užregistruota 57, kai tuo tarpu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį – 70. Vagysčių ištiriama 35,6 proc. Viršininkas D. Prakuraitis sakė, kad daugelį stebina toks mažas vagysčių ištyrimo procentas. Tačiau, pasak jo, 30 proc. vagysčių ištyrimo rezultatas visoje Europos Sąjungoje yra laikomas geru.

                      34 nusikalstamos veikos užregistruotos dėl įvykusių nusižengimų viešosiose vietose. Jų ištiriama 65 proc.

                      Rajone sumažėjo telefoninių sukčiavimų atvejų, užregistruoti 6. 50 proc. šių atvejų išaiškinta ir bylos perduotos teismui.

                      Statistika rodo, kad rajone nėra didelių problemų dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimo ir platinimo. Užregistruoti 3 įvykiai, baigti ikiteisminiai tyrimai. Tačiau, pasak viršininko D. Prakuraičio, jie turi problemų su Kelmės ligonine, kuri neturi testų, padedančių nustatyti narkotinių medžiagų vartojimą. Apskrityje tai vienintelė tokia ligoninė. Dabar, įtarus, kad buvo vartojamos narkotinės medžiagos, iš įtariamojo imamas kraujas, jis vežamas į laboratoriją. Tai užtrunka ilgą laiką. Ligoninės vadovai, neįsigydami šių testų, motyvuoja tuo, kad to nepriklauso daryti antrinio lygio ligoninėms. Tačiau, pasak viršininko D. Prakuraičio, ligoninės vadovas savo įsakymu galėtų šiuos testus įtraukti į sąrašą.

                      Dabar Policijos komisariatas iš prevencinės programos turi nusipirkęs 20 testų už beveik 500 eurų.

                      Taip pat policijos viršininkas paminėjo įdomius faktus. Pasirodo, kad per metus atsiranda apie 300 naujų narkotinių medžiagų, o Lietuvos ekspertai pajėgūs įsigyti 3 etalonus, padedančius identifikuoti narkotines medžiagas.

                      Dėl KET pažeidimų užregistruoti 5 bandymai papirkti pareigūnus.

                      Smulkių vagysčių (pavogtų daiktų vertė iki 150 Eur) užregistruota 139. Tai daugiausiai vagystės prekybos centruose. Dauguma vietinių gyventojų, užsiimančių smulkiomis vagystėmis, yra gerai žinomi policijos pareigūnams, tačiau pasitaiko ir atvykstančių iš kitų rajonų.

                      Už prekybą akcizinėmis prekėmis be lietuviškų banderolių administracinėn atsakomybėn patraukta 70 žmonių.

                      Už viešoje vietoje pasirodymą neblaiviam ar alkoholinių gėrimų vartojimą nubausti 283 asmenys, iš jų jaunesni nei 20 metų – 34.

                      Už triukšmą gatvėse, butuose, namuose nubausti 88 asmenys.

Didžiausia problema – smurtas artimoje aplinkoje. Net 387 asmenys kreipėsi dėl smurto artimoje aplinkoje. Pradėti 145 ikiteisminiai tyrimai. Iš šių 145 nukentėjo 110 moterų, 26 vyrai ir 15 nepilnamečių. Dažniausiai smurtas kyla tarp sugyventinių. Smurto tėvų prieš vaikus buvo 11 atvejų, vaikų prieš tėvus – 16 atvejų, tarp giminaičių – 23 atvejai.

                      Net 73 asmenys nubausti už bereikalingą bendrosios pagalbos dispečerių darbo trukdymą.

                      Nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų 19 asmenų.

Per 2019 m. 10 mėnesių užregistruota 213 eismo įvykių. Iš jų 27 – įskaitiniai, kai žuvo ar buvo sužeisti žmonės. Jei pernai per tą patį laikotarpį eismo įvykiuose žuvo 4 žmonės, tai šiemet – 2. Sužeistų žmonių šiemet daugiau.

                      Šiemet įvyko daugiau eismo įvykių dėl neblaivių vairuotojų kaltės.

                      Per 2019 m. 10 mėnesių sulaikyta110 neblaivių vairuotojų. Didesnė dalis jų įpūtė daugiau nei 1,5 prom., todėl yra patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

                      Sulaikyti 147 neblaivūs dviratininkai, bei 102 vairuotojai, neturintys teisės vairuoti.

                      Į areštinę išvežti buvo 145 asmenys. Meras V. Andrulis klausė, ar pasiteisino areštinės uždarymas Kelmėje. Viršininkas D. Prakuraitis atsakė, kad finansiškai       pasiteisino, nes areštinės išlaikymas mėnesiui kainuotų apie 4000 Eur.

Diskusija kilo dėl prie savivaldybės įrengto automobilių stovėjimo ženklo su ribojamo stovėjimo laiku aikštelėje. Buvo piktinamasi, kad ten automobiliai paliekami ilgiau nei 2 valandom. Policijos viršininkas D. Prakuraitis pastebėjo, kad šioje aikštėje paliekamų automobilių vairuotojai turėtų būti baudžiami visi, nes KET numato, kad vairuotojai, palikdami automobilį tokioje aikštelėje, už lango turėtų užkišti popierėlį, kuriame būtų nurodytas automobilio pastatymo laikas.

                      Be to, viršininkas D. Prakuraitis paminėjo, kad net 447 asmenys buvo nubausti už įvairius nusižengimus Kelmės rajone įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų pagalba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA