BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas, atliekantis mero pareigas, Egidijus Ūksas pasirašė potvarkį, kuriuo patvirtino organizacinę grupę, atsakingą už projektą „Kelmė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“. Jos koordinatore paskirta Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Sonata Venckienė, sekretore – šio skyriaus vyriausioji specialistė Rima Rimdeikienė, o nariai – Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas, šios įstaigos Etninės kultūros ir tradicinių amatų skyriaus vedėja Nomeda Jokubauskienė, režisierė Džestina Laurutytė, redaktorė Rita Ščiglinskienė, Bendrojo ir priėmimo skyriaus vedėja Dalia Miklovienė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausias specialistas Vilmantas Kizius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausias specialistas Saulius Michailovas, Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro, Kelmės krašto muziejaus, Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos direktorės Vilija Virbickė, Danutė Žalpienė, Asta Barčiauskienė ir Kelmės miesto seniūnijos seniūnas Romas Atkočaitis.

                      – Pernai, kai Kelmės rajone lankėsi kultūros viceministrė Jūratė Žemaitytė bei kitos ministerijos atstovės, iškėlėme klausimą, ar yra galimybė pretenduoti Kelmei į Lietuvos kultūros sostinę. Ministerijos atstovės atsakė, kad tai padaryti yra galimybė 2023 metais,– sakė E. Ūksas. – Mes turime viską, ko reikia tokiam solidžiam projektui: renovuotą ir modernizuotą Kultūros centrą, šiuolaikiškas teatro patalpas, muziejų, biblioteką, lauko erdves, o svarbiausia – patirties įvairių renginių organizavime. Organizacinė grupė šiais metais turi parengti planą, skirtą Kelmei, kaip kultūros sostinei, numatyti veiklas, preliminarias datas ir t.t. O kitais metais bus paskelbta, kas 2023 m. taps Lietuvos kultūros sostine.

                      Jei Kelmė 2023 m. taptų Lietuvos kultūros sostine, tai būtų solidžiausias kultūros projektas nuo 1990 m., kai buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė ir Kelmės rajono savivaldybė. Beje, ir sovietmečiu panašaus masto renginių mūsų krašte nebuvo.

                      Šios idėjos iniciatorius ir yra E. Ūksas, nes jis pernai kaip konservatorių-krikdemų atstovas kandidatavo rinkimuose į rajono merus ir rinkimų programoje buvo iškėlęs šią idėją. E. Ūksas rinkimų nelaimėjo, tačiau konservatoriai-krikdemai buvo pakviesti į savivaldybės tarybos valdančiąją daugumą ir jos programoje įrašytas tikslas, kad Kelmė šios kadencijos metu taptų Lietuvos kultūros sostine.

 

8 Komentarai(ų)

 • Kl parašė:

  Tikiuosi ir ta Uksą greitai susems..juk visi daug metų ėdė iš vieno katilo

 • keistoka parašė:

  Keista, kad karalystės laikraštis išvis nerašo apie Kelmės karalystės vado likimą.. Visur rašo, tik ne čia..

  • Kodėl parašė:

   Tas laikraštis nerašo apie vadą, nes vienas to laikraščio rašytojas to vado tarybos-. apdovanotas, todėl ir tyli kaip pelė po šluota.

 • Kliokvarniui parašė:

  Vagys ir sukčiai lygu kiaulė.. Tokius karti ant gėdos stulpo

 • Macernis parašė:

  Kas bus toliau? Vadovavo komunistinis cholkoznikas, dabar pizdagogas, o alkana tarybos vištidė pati nežino, už ką mygtukus spaudo. Juoda praskolinta provincija…

  • Pamąstymui parašė:

   Bet kad ta komunistinė smarvė dar daug kam patinka, nes rinkimai parodo ką išrenka, juk ir vadovavimas kolchozinis ir nėra ko stebėtis ir gero laukti.

 • parašė:

  Tikri pedagogai-specialistai į politiką neina, nes užima ir laiko, nukenčia mokinių žinios, o norintys pasipuikuoti, pasirodyti ir sėdi kelias kadencijas, kol rinkėjai išvaro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA