BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Pagal kraštiečius, tapusius iškiliais šalies politikais, esame pirmaujančiųjų būryje. Tačiau nuo Lietuvos valstybės atkūrimo pradžios tik šeštasis Vyriausybės vadovas Adolfas Šleževičius, jai vadovavęs 1993-1996 m., užėmė vieną svarbiausių Lietuvos vadovų postų. Deja, skandalas, kilęs dėl indėlio paėmimo iš bankrutuojančio banko, Kelmės rajono garbės pilietį A. Šleževičių privertė pasitraukti iš pareigų. Didelė tikimybė, kad labai svarbų Seimo pirmininko postą gali užimti 1959 m. Užvenčio seniūnijos Užgirių kaime gimęs, o iki penkerių metų šios seniūnijos centre gyvenęs Darbo partijos vicepirmininkas Vydas Gedvilas, garsus krepšinio specialistas, kurio 1997 metais treniruojama Lietuvos moterų krepšinio rinktinė tapo Europos čempione. Nuo 2004 m. jis dirba Seime, kuriame atstovauja Darbo partiją. Dirbo Seimo Švietimo, Švietimo, mokslo ir kultūros, Europos reikalų komitetų pirmininku, Jaunimo reikalų ir Sporto komisijos nariu. Šiuo metu yra Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos prezidentas, Lietuvos krepšinio vykdomojo komiteto narys, biochemijos mokslų daktaras.

– Kas paskatino trenerį, Kūno kultūros akademijos prorektorių pereiti į politiką?

– Sporte buvo ir yra daug problemų. Nuolat apie jas diskutavome su politikais. Jie atsakydavo: „Patys esate savo srities žinovai, kandidatuokite į Seimą ir siūlykite specialistus“. 2004 m. pirmą kartą Seimo rinkimuose dalyvavo Darbo partija. Ji ir pakvietė kandidatuoti. Gal dėl to, kad turėjau daug darbo moterų krepšinyje, o Darbo partijos įkūrėjas Viktor Uspaskich vadovavo Lietuvos moterų krepšinio lygai. Deja, esu jau išrinktas į Seimą trečią kadenciją, o mūsų šalies sporto problemų tebėra aibė.

– Bet priklausėte ir Seimo narių grupei už Lietuvos futbolo atgimimą.

– Nuo vaikystės nesiskiriu su sportu. Juk gyvenime nėra taip, kad vieną sporto šaką dievintume, o kitų rezultatai nerūpėtų.

– Bet Seimo pirmininkui teks rūpintis ne tik sportu, bet visomis Lietuvos gyvenimo aktualijomis. Kokie svarbiausi darbai laukia vakar veiklą pradėjusio naujojo Seimo?

– Pirmiausia reikia suformuoti valdžios struktūrą. Čia delsti negalima, nes kitų metų antrąjį pusmetį Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungai. Žinoma, laukia ir metų biudžeto priėmimas. Be to, su koalicijos partneriais turime derinti minimalios mėnesio algos didinimą, paramą smulkiam ir vidutiniam verslui, kuri neįmanoma be mokesčių tvarkos peržiūrėjimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA