„Atokiose stotyse” – dviejų poetų kūryba ir Utenos mero premija

Trečią kartą skaitytojus pasiekė periferijoje gyvenančių aukštaičių ir žemaičių kūrėjų poezijos almanachas „Atokios stotys“. 318 psl. knygoje šalia poetų Stasio Jonausko, Petro Panavo, Roberto Keturakio ir kitų kūrybos spausdinama ir po dešimt Vytauto Šimkūno ir Onos Jautakės eilėraščių.
Almanachas praėjusį šeštadienį buvo gražiai pristatytas sutiktuvėse A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje Utenoje. Čia ne tik savo kūrybą skaitė poetai, bet ir kiekvienas buvo apdovanotas Utenos tautodailininkų darbais. Utenos meras Alvydas Katinas, poetas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys, kurio eilėraščiai taip pat spausdinami „Atokiose stotyse“, pernai įsteigė savo premiją įsimintiniausiam almanacho autoriui. Tuomet 2000 Lt premija kartu su „privalomu“ humoristiniu mero „portretu“, nulipdytu iš molio, atiteko telšiškiui Vytautui Stulpinui. Šiemet Utenos mero A. Katino premiją su „portretu“ ant pagalvės pelnė kelmiškė rašytoja Ona Jautakė. „Bičiulio“ redaktorei taip pat skirtas Seimo narės Mildos Petrauskienės prizas.
Beje, šiemet nebenusileido Utenos valdžiai ir Žemaitijos sostinės Telšių meras Vytautas Kleiva. Jis sužavėjo vakaro dalyvius ne tik gražiai pašnekėjęs žemaitiškai, bet ir atvykęs pats už automobilio vairo per visą Lietuvą ir vėl išvykęs namo tokiu pat būdu, nes vairuotoją su kitu automobiliu „paskolino“ telšiškiams poetams V. Stulpinui ir skulptoriui, medalininkui profesoriui Petrui Gintalui… Telšių meras tokio pat dydžio premija apdovanojo žinomą aukštaičių poetą, uteniškį „Atokių stočių“ almanacho kūrėją ir leidėją Vytautą Kazielą. Jam atiteko ir P. Gintalo sukurtas atminimo medalis – meniškas Vydūno portretas…
Dvi dienas vykusiuose renginiuose poetai ne tik džiaugėsi Aukštaitijos ir Žemaitijos sostinių politikų dėmesiu kultūrai ir jos kūrėjams, bet ir apžiūrėjo gražiai tvarkomą Uteną, kur net tiltai žydi gėlėmis, skaitė savo kūrybą Rašytojų kalnelyje Vyžuonose ir Vytauto Valiušio Keramikos muziejuje Leliūnuose, aplankė Vyžuonų kapinėse amžino poilsio atgulusių rašytojų Antano Masionio ir Broniaus Radzevičiaus kapus, pagerbė juos gėlėmis ir atminimo ugnele, aplankė originalią garsaus skulptoriaus Algirdo Indrašiaus sodybą-muziejų.
Lapkričio mėnesį „Atokios stotys“ rengiasi stabtelėti ir Kelmėje: Žemaitės viešojoje bibliotekoje savo kūrybos vakarą surengs Aukštaitijos ir Žemaitijos poetai.
„Bičiulio“ inf.