K. Veineikis neteko posto
Jau rašėme, kad praėjusiųjų metų gruodžio 18-ąją savivaldybė gavo pranešimą, jog Kelmės specialiosios mokyklos direktorius Kęstutis Veineikis yra darbe neblaivus. Savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė sudarė komisiją šiam įvykiui ištirti. Jai vadovavo administracijos vicedirektorius Vincas Metrikis. Komisija, atsižvelgusi į nustatytą tvarką, pasikvietė policijos pareigūną. K. Veineikiui buvo nustatytas 1,49 promilės girtumas. Pasak komisijos pirmininko, direktorių buvo galima atleisti iš darbo operatyviau, tačiau K. Veineikis susirgo ir iki sausio paskutinio dešimtadienio turėjo nedarbingumo lapelį. Be to, K. Veineikis parašė I. Sirusienei prašymą atleisti iš mokyklos vadovo pareigų savo noru. Tačiau administracijos direktorė netenkino K. Veineikio pareiškimo ir nuo sausio 31 d. atleido iš darbo.
Direktorės įsakyme rašoma:
„Vadovaudamasi Darbo kodekso 136, 234, 235, 237, 239 straipsniais, Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2012 m. rugsėjo 28 d. sprendimu Nr. T-281 „Dėl įgaliojimų suteikimo savivaldybės administracijos direktoriui personalo valdymo srityje“, atsižvelgdama į 2013-12-18 nušalinimo nuo darbo dėl neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo nuo psichiką veikiančių medžiagų aktu Nr. 1, 2013-12-18 asmens blaivumo testą Nr. 3256 :
1. Atleidžiu Kęstutį Veineikį, Kelmės specialiosios mokyklos direktorių, 2014 m. sausio 31 d. iš direktoriaus pareigų ir nutraukiu Kelmės rajono savivaldybės ir Kęstučio Veineikio 2001-02-09 darbo sutartį Nr. 25 pagal Darbo kodekso 136 straipsnio 3 dalies 2 punktą (darbo sutarties nutraukimas, apie tai iš anksto neįspėjus darbuotojo, kai darbuotojas vieną kartą šiurkščiai pažeidžia darbo pareigas pagal Darbo kodekso 235 straipsnio 2 dalies 8 punktą (K. Veineikis 2013-12-18 rastas darbo vietoje, darbo metu neblaivus)…“
Laikinai direktoriaus pareigas eis specialiosios mokyklos direktoriaus pavaduotoja Irena Biliuvienė. Pasak I. Sirusienės, konkursas šios ugdymo įstaigos direktoriaus pareigoms užimti bus netrukus paskelbtas ir nebus laukiama nei mokslo, nei kalendorinių metų pabaigos. I. Sirusienė, paklausta, kodėl netenkino K. Veineikio prašymo atleisti iš darbo jam pačiam prašant, atsakė:
– Kęstučiui siūlėme du kartus rašyti pačiam pareiškimą. Dar praėjusiųjų metų pavasarį, kai jam buvo skirtos dvi nuobaudos. Bet tada direktorius nesutiko su mūsų siūlymu.
Koks tolesnis K. Veineikio likimas?
– Mes atleidome jį iš direktoriaus pareigų, bet priimti į mokytojo ar auklėtojo pareigas aš neturiu teisės. Tą gali padaryti tik laikinoji direktorė I. Biliuvienė. Mes tik rekomendavome K. Veineikiui palikti devynių valandų pedagoginį krūvį, kurį jis turėjo vadovaudamas mokyklai.
„Bičiulio“ inf.