BIČIULIS

Rita ŠČIGLINSKIENĖ

Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje pristatytas dailininko Andriaus Seselsko grafikos darbų albumas „Sielos sodai“, iliustruotas rašytojos Onos Jautakės eilėmis. Eilėmis ir pradėtas albumo pristatymas, kurį vedė dailininko Andriaus Seselsko žmona Jurgita Seselskienė.

Albumo paantraštėje Lietuvos rašytojų sąjungos narė, rašytoja Ona Jautakė rašo, jog „šiame albume kartu su paveikslais „apsigyvenę“ tekstai neaiškina ir nepapildo unikalaus Andriaus Seselsko meno, to ir nereikia. Mes abu pasakojame savo istorijas: Andrius pieštuku, aš žodžiais. Ar paveikslai ir eilėraščiai tarpusavy susikalba, susišaukia, spręskite Jūs, atsivertę šią knygą“. „Andriui paprašius parašyti eiles, neįmanoma buvo atsakyti, nes dailininkas tiesiog spinduliuoja tokias fantastiškas idėjas, kurios paskui „tampa kūnu“, jog belieka tik jas „gaudyti“. Man didelė garbė, jog mano eilės sugulė į tokį puikų albumą,– renginyje kalbėjo rašytoja Ona Jautakė. – Aš linkiu jums visiems ir sau mylėti šitą albumą, jį vartyti džiaugtis ir didžiuotis.“

Andrius Seselskas –žmogus, kuriam Dievulis davė ir dar dribtelėjo, atsiskleidžiantis įvairiose srityse: ar puošiant miesto Kalėdų eglę, ar rengiant žaidimų kiemelius per Liaudies meno šventes, ar kuriant angelų skulptūras, ar karpant didžiulį karpinį, puošiantį Kelmės kultūros centro langus, ar rengiant parodas… Šiais laikais išleisti savo lėšomis tokį grafikos darbų albumą yra nemažas iššūkis ir finansinis indėlis. „Tačiau pagaliau išsipildė Andriaus svajonė,– sakė Andriaus žmona Jurgita. „Per šių dienų nepaprastai greitą gyvenimo tempą labai svarbu yra mokėti stabtelėti ir pasidžiaugti. Kartais mes padarome labai daug svarbių ir gerų darbų, bet jau kitą dieną puolame prie naujų ir neatrandame net minutėlės nuveikto darbo džiaugsmui. Šiandien aš džiaugiuosi. Dėl šio albumo atsiradimo su visa šeima darbavomės apie metus ir šiandien noriu tarti tris didelius ir nuoširdžius ačiū – savo šeimai, rašytojai Onutei Jautakei ir jums visiems“,– sakė Lietuvos dailininkų sąjungos narys, dailininkas Andrius Seselskas.

Jaukią renginio atmosferą kūrė Kelmės kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Melodija“, vadovaujamo Rasos Štabokienės, atliekamos dainos. Albumo „Sielos sodai“ leidėjus – Andriaus ir Jurgitos Seselskų šeimą, tekstų autorę, rašytoją Oną Jautakę sveikino Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, Kelmės miesto seniūnas Romas Atkočaitis, Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas, artimieji, bičiuliai ir kolegos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA