BIČIULIS

<Egidijus Ūksas>
Rajono tarybos narys

Kokį kartą pabandykite internete aplankyti tinklalapį www.kelme.com. Nustebsite, kad tai  ne apie Kelmės kraštą. „Kelme“ yra visame pasaulyje žinomas sportinio inventoriaus ir aprangos gamintojas. O jeigu tokia pasaulinė įžymybė sugalvotų investuoti Kelmėje, imtų ir atidarytų sportinės aprangos ar avalynės gamyklą?..

„Kelme“ vadybininkų bėdos prasidėtų iškart, aplankius Kelmės rajono savivaldybės tinklalapį. Informacija anglų kalba verčia stebėtis ir gūžtelėti pečiais. Apie verslo galimybes – užrašas anglų kalba „Under construction“, supraskite galimi investuotojai, verslas mūsų krašte dar kuriamas. Tokie pat užrašai puikuojasi skiltyse apie ugdymo sistemą ir rajono vadovus. Puikuojasi mero V. Andrulio nuotrauka, o skiltys apie mero biografiją, dienotvarkę ir kontaktus – vis dar kuriamos (nėra jokių kontaktų, ką tas meras veikia?) Yra tokia skiltis „Taryba“ („Council“), bet veltui ten ieškosite tarybos narių – pateikiama glausta rajono istorija, kelios nuotraukos ir dar šis tas, kas buvo svarbu tekstą rašiusiam autoriui. Apie rajono kultūrą „Kelme“ vadybininkai sužinos, kad Kelmės rajone yra  liaudiškos muzikos kapelų, keletas jau amžinybėn iškeliavusių rašytojų, nors pasaulinės šlovės rašytojas I. Meras net nepaminėtas,  ir vietines šventes su lietuviškais pavadinimais. Dar nėra atnaujinta informacija, kad alų švenčių metų galima gerti aptvertoje teritorijoje. O galėtų – tokio tipo kultūriniai rezervatai yra naujovė Europoje.

Apie turizmą informacija taip pat labai skurdi – keli kontaktai, be atsakingų asmenų vardų ir pavardžių. Visuose strateginiuose savivaldybės dokumentuose parašyta, kad turizmo vystymas yra rajono prioritetas. Melas visa tai, matyt, rajono administracijai ir valdantiesiems politikams turistai reikalingi tik kaip sąvoka teikiant projektus a la turizmui vystyti ir kažkuriam verslui įsisavinti Europos Sąjungos skiriamą paramą.  Liūdna pamačius tokį vaizdą ir gėda – yra savivaldybės administracijoje specialistė viešiesiems ryšiams, lyg ir gebanti vartoti anglų kalbą (jos pareigybės aprašyme nurodytas profesionalus kalbos mokėjimo lygis), turim specialistą turizmui ir būrį specialistų, kurie turi kuruoti investicijas. Ką tie specialistai galėtų atsakyti tarptautinės kompanijos „Kelme“ atstovams? „Under construction“ – vis dar kuriame?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA