BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Praėjusį trečiadienį Kelmės mažajame teatre įvyko premjera. Spektaklį „Niekšo Fičo mirtis ir gyvenimas“ režisavo iš Šaukėnų kilusi, dabar Šiaulių universitete Estrados teatro studijų studentams dėstanti Virgilija Staševičiūtė. Pastatymo dailininkė – nuolatinė Virgilijos talkininkė Odeta Pamerneckaitė.

– Šiandieninis vaidinimas – jau antrasis. Praėjusį pirmadienį vaidinome Šiauliuose, nes prie P. Višinskio bibliotekos veikianti Amerikos biblioteka, kurią globoja JAV ambasada, šventė dešimtmetį. Spektaklį stebėjo JAV ambasadorė Deborah A. McCarthy, kiti ambasados darbuotojai. Aš pastaruoju metu domiuosi amerikiečių teatru, o „Niekšo Fičo mirtis ir gyvenimas“ – trečiasis kūrinys, kurį man leido išsiversti,– „Bičiuliui“ sakė V. Staševičiūtė. – Šis kūrinys primena amerikietišką folklorą, artimas vesternui. Pastarąjį galima lyginti su lietuviška liaudiška komedija. Šį spektaklį planavau pastatyti su universiteto Estrados studijų studentais. Bet nespėjome. Tada savo idėją pateikiau Kelmės teatro vadovui Algimantui Armonui, kuris ir pats sutiko vaidinti. Dirbome intensyviai ir po dviejų repeticijų mėnesių žiūrovus pakvietėme į premjerą. Su artistais dirbti buvo įdomu, nes penki Kelmės aktoriai – buvę mano studentai.

Spektaklyje yra intriguojančių scenų. Jo potekstė tokia, kad žmogus, jaučiantis galią, ne visada yra laimingas ir nelaimėliu nevalia vadinti gyvenančio nuolatinėje baimėje, nes ir toks žmogus, į viską žvelgiantis atsargiai, gali būti laimingas.

Pusantros valandos trukusiame spektaklyje yra linksmų, intriguojančių scenų. Pavyzdžiui, Niekšui Fičui daktaras Barčas sugirdo raminamųjų. Visi mano, kad Fičas mirė. Bet staiga jis prisikelia iš numirusiųjų. Visi prieš jį pasijunta bejėgiai, kaip prieš kažkokį mesiją. Fičas nušauna miestelio šerifą Oglesbį ir pats pasiskelbia nauju lyderiu. Netgi pareikalauja iš pastoriaus, kad šis Fičui leistų laikyti mišias. Tik vėliau daktaras išaiškina Fičui, kad jis nebuvo miręs, o tik nuo vaistų užmigęs… Taip baigiasi Fičo nemirtingumo istorija.

Spektaklyje vaidino Modestas Vaitkevičius (Niekšas Fičas), Armandas Lazdauskis (Rakhamas), Severinas Norgaila (Dainininkas), Laura Gulbinaitė (Marun), Gediminas Trijonis (Daktaras Barčas), Česlovas Brazinskas (Šerifas Oglesbis), Algimantas Armonas (Pastorius Blekvudas) ir Rasa Šaučiūnaitė (Ponia Blekvud).

– Šis sezonas – įtemptas ir ilgas,– po premjeros sakė A. Armonas. – Jau dalyvavome garsios režisierės Dalios Tamulevičiūtės festivalyje. Esame gastroliuojantis teatras. Tad išvyka veja išvyką. Netrukus prasidės kalėdinių renginių maratonas. Priklausome tarptautinei vaikų ir jaunimo teatrų asociacijai. Jos iniciatyva kitų metų balandžio mėnesį Kelmės rajone vyks festivalis „Vaidiname vaikams“. O liepos mėnesį Kelmėje, prie dvaro vyks Pasaulio žemaičių šventė, kurioje mūsų teatras vaidins.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA