BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Po laikraščio „Bičiulis“ straipsnių apie mažos vertės viešuosius pirkimus ir Kontrolės komiteto rekomendacijų savivaldybės interneto svetainėje informacija apie mažos vertės viešuosius pirkimus pasipildė naujomis grafomis. Dabar, skaitant šią informaciją, tapo daug aiškiau, koks savivaldybės skyrius ar seniūnija vykdė pirkimus, ką pirko. Pateikiama smulkesnė informacija apie numatomą pirkimą.

Šį kartą sudomino savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus pirkimai. Vasario 17 dieną už 535 Eur nupirktos pakabinamos spintelės iš individualios Sauliaus Šatkausko įmonės, o vasario 22 dieną už 400 Eur elektrinė viryklė iš UAB „Technogidas“.

Trumpame pirkimo apibūdinime rašoma, kad šie daiktai skirti savivaldybės administracinio pastato virtuvėlei.

Šiuos pirkimus plačiau pakomentuoti paprašyta savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė sakė:

– Užsienyje ir naujesnėse Lietuvos įmonėse bei įstaigose yra įrengtos virtuvėlės. Ir man kilo idėja tokią virtuvėlę įrengti savivaldybės administracijos pastate. Virtuvėlės mūsų darbuotojai labai laukia. Mes turime rūpintis darbuotojų sveikata. Juk visiems suprantama, kad šiltas maistas yra sveikiau nei šaltas. Be to, pietų pertrauka savivaldybės administracijos darbuotojams trunka 45 minutes. Kai bus įrengta virtuvėlė, darbuotojai suspės papietauti ir nevėluos į darbą.

Pasiteiravus, ar nebūtų užtekę mikrobangų krosnelės maistui pasišildyti, savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė atsakė:

– Aš pati niekada nesinaudoju mikrobangų krosnele, tai nesveika. Ant elektrinės viryklės darbuotojai galės išsivirti ar išsikepti kiaušinį, pasigaminti kito maisto.

Paklausta apie virtuvėlės įrengimo sąmatą, kas bus nupirkta, I. Sirusienė aiškino:

– Didžiausia numatyta išleisti pinigų suma – 3000 Eur. Virtuvėlę reikėjo išdažyti, įrengti kriauklę. Be jau minėtų baldų ir viryklės joje bus mikrobangų krosnelė, keli puodai, indų. Planuojame nupirkti ir kavos servizą, kad iš jo galėtume pavaišinti svečius. Kitus reikalingus indus atsineš patys darbuotojai. Tvarką ir švarą turės prižiūrėti patys darbuotojai. Kiekvienas darbdavys turi rūpintis savo darbuotojų sveikata. Kitais metais planuojame nupirkti masažinę kėdę, kad darbuotojai pietų pertraukos metu pasimasažuotų, atsipalaiduotų.

Žmogaus fantazija beribė. Prieš akis taip ir kyla vaizdiniai, kaip savivaldybės administracijos darbuotojai ryte į darbą skuba nešini žaliais kiaušiniais, aliejaus šlakeliu, kruopų maišeliu…

Kyla klausimas, keli savivaldybės administracijos darbuotojai per 45 pietų pertraukos minutes spės išsivirti ar išsikepti kiaušinį, pasišildyti maistą? O kavos atsigerti savivaldybės administracijos pastate galima ir iš automato ar išsivirti kabinete.

Beje, virtuvėlėje jau pastatyti ir šaldytuvas, ir mikrobangų krosnelė, bet apie jų pirkimą duomenų savivaldybės svetainėje nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA