BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Tapo įprasta, kad užbaigę svarbiausius žemės ūkio darbus rajono ūkininkai susirenka draugėn. Šiais metais tradicinė rajono žemdirbių šventė vyko Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre.

Šventės rengėja Kelmės apylinkių seniūnija pasistengė, kad renginio svečiai pasijustų tikrai laukiami. Per tris kultūros centro aukštus visi laiptai ir aplinkinės patalpos buvo papuoštos rudeninės gamtos sukurtomis grožybėmis. Susirinkusiuosius pasveikino ir šventę pradėjo Kelmės apylinkių seniūnijos seniūnas Algimantas Dambrauskas bei Lietuvos ūkininkų sąjungos Kelmės skyriaus pirmininko pavaduotojas Ričardas Petrikas. Ričardas sakė, kad šie metai ūkininkams buvo sudėtingi ir pilni įtampos, o javapjūtės metu teko „gaudyti“ kiekvieną saulėtą dieną. Nedžiugino supirkimo kainos, buvo nuostolių:

– Juokavo ruduo ir Žemės ūkio ministerija. Po tokių lietingų metų ir taip mažas lėšas žada nukirpti. Jiems reiktų druskytės su pipiriukais. Jei melioracijai ir toliau bus skiriama tiek mažai lėšų, tai po kelių metų auginsime karosus ir antis… Ūkininkavimas yra sunkus ir rizikingas verslas. Nepakanka būti geru šios srities specialistu. Esame priklausomi ne tik nuo ekonomikos veiksnių, bet ir nuo gamtos,– sakė R. Petrikas.

Ričardui baigiant sakyti sveikinimo žodį, į sceną įskubėjo du drūti „ūkininkai“, kurių šmaikščius personažus sukūrė Kelmės mažojo teatro režisierius A. Armonas ir Kelmės kultūros centro direktorius A. Arlauskas. Artistai pristatė dešimtis šventės rėmėjų bei perskaitė LR Seimo pirmininko V. Pranckiečio sveikinimą. Rajono žemdirbius su tradicine švente sveikino Seimo narys J. Rimkus.

– Kaimo reikalų komitetas šią savaitę balsavo už tai, kad melioracijai būtų skirta 50 mln. eurų – keturis kartus daugiau negu ankstesniais metais. Bet patys nelabai tikim, ar Vyriausybė tai tvirtins ir LR Seimas už tai prabalsuos. Bet tikimės bent antra tiek nei kitais metais. Taip per keletą metų būtų galima atnaujinti ir pataisyti melioracijos įrenginius,– kalbėjo J. Rimkus.

Juozas sakė, kad pusę metų buvo grasinta sumažinti finansavimą seniūnijų žemės ūkių specialistams bei rajonų Žemės ūkio skyriams. Tik neseniai Seimo kaimo reikalų komitetas vienbalsiai nusprendė, kad ir kitais metais šiam tikslui skirtos lėšos liktų tos pačios.

Rajono žemdirbius sveikino žemės ūkio ministro B. Markausko patarėjas Dalius Žilinskas, rajono meras Vaclovas Andrulis, administracijos direktorė Irena Sirusienė, buvęs LR Seimo narys ir mūsų kraštietis Jonas Jagminas, Žemės ūkio rūmų Kooperacijos ir teisės skyriaus vedėja Aušra Žliobaitė bei ŽŪR savivaldos organizatorius rajone Albertas Mackevičius, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kelmės biuro vadovė Bronė Vaičiulienė. Ne tik jie į šventę atvyko su dovanomis, kuriomis buvo apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2017“ nugalėtojai ir dalyviai. Dovanų darbštiems ir sumaniems rajono ūkininkams nešykštėjo ir jų verslo partneriai, šventės rėmėjai. Gerą nuotaiką visiems dovanojo Kelmės rajono senjorų bendruomenės „Artimi“ bei Šaltenių „Lendrės“ muzikos kolektyvai.

Baigiantis oficialiajai daliai, Kelmės apylinkių seniūnijos seniūnas A. Dambrauskas trijų seniūnijų – Užvenčio, Tytuvėnų apylinkių ir Pakražančio – seniūnus pakvietė dalyvauti loterijoje. Burtai lėmė, kad kitais metais tradicinė žemdirbių šventė vyks Pakražančio seniūnijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA