Metų mokytoja – R. Rimidytė-Liekienė, nominantės – G. Gajauskienė, V. Riškuvienė, R. Dambrauskaitė
Spalio 5-ąją rajono švietimo bendruomenė Kelmės profesiniame rengimo centre paminėjo Tarptautinę mokytojų dieną. Renginyje, kurį vedė Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėja Justina Zaleckienė, Mokytojus profesinės šventės proga sveikino Savivaldybės vicemeras Kęstutis Bilius, jos administracijos direktorė Danutė Laivienė, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Vidimantas Parnarauskas, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Kelmės rajono susivienijimo pirmininkė Dalia Balčiūnienė, rajono ugdymo įstaigų vadovų vardu sveikinimo žodį tarė Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos direktorė Rita Andrulienė ir Lietuvos moksleivių sąjungos Kelmės skyriaus pirmininkė Ignė Ūselytė. Vaizdu iš Ispanijos rajono pedagogus pasveikino rajono meras Ildefonsas Petkevičius. Sveikinimus ir nominantų apdovanojimus papildė dainininkė Laura Remeikienė ir choras „Chameleonas“.
Į Metų mokytojo nominaciją – dvi pretendentės
Šių metų Metų mokytojo nominacijai buvo pasiūlytos dvi kandidatės: Kelmės specialiosios mokyklos dailės mokytoja, specialioji pedagogė Kristina Sankauskaitė ir Kelmės J. Graičiūno gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Rasa Rimidytė-Liekienė. Komisijos, kuriai vadovavo D. Laivienė, sprendimu R. Rimidytė-Liekienė pelnė Metų mokytojos nominaciją.
Rasa Rimidytė-Liekienė, yra gimnazijos užsienio kalbų metodinės grupės bei Kelmės rajono anglų kalbos metodinio būrelio pirmininkė. Stiprioji mokytojos savybė – labai geras savo mokinių pažinimas, leidžiantis jiems pritaikyti pačius tinkamiausius ugdymo metodus, parinkti tikslingą, ugdytinių poreikius atliepiančią ir sėkmei motyvuojančią veiklą ir pamokoje, ir už jos ribų. Mokytoja nuolat ieško savo mokiniams veiklų, skatina dalyvauti projektuose, kuriuose jie gali ir geriau išmokti anglų kalbą, drąsiai ją vartoti, ir įgyti kitų mokomųjų dalykų žinių, ugdytis bendražmogiškąsias vertybes. Mokytojai artimos integruoto ugdymo nuostatos, ir ji puikiai jas taiko savo veikloje, taip ugdydama mokinių pilietiškumą, tautinį sąmoningumą, moralines vertybes. Ypač svarbi mokytojos veikla kasmet su Vilniaus žydų istorijos muziejaus savanoriais, atvykstančiais iš Austrijos, įgyvendinti projektą „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“ – ji yra šio projekto gimnazijoje koordinatorė. Ugdymas vyksta ne tik pamokoje, todėl mokytoja kryptingai kuria mokiniams tokias ugdymo aplinkas, kuriose paliekama pakankamai erdvės mokinių saviraiškai, jie mokosi atvirai reikšti mintis, skatinamas bendravimas tarp mokinių, grupinis darbas, suteikiamas grįžtamasis ryšys. Mokytoja organizuoja susitikimus su JAV ambasados Vilniuje diplomatais, kartu su savo mokiniais dalyvauja šios ambasados siūlomuose edukaciniuose renginiuose, filmų peržiūrose, diskusijose. Mokytoja yra viena iš gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro veiklos organizatorių, aktyviai bendradarbiaujanti su Tarptautine komisija nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, dalyvauja šios institucijos inicijuojamuose projektuose, kurie reikšmingi mokinių įvairių kompetencijų ugdymui.
Mokytoja geba tiksliai vertinti savo mokinių žinias: analizuojant kelių metų VBE rezultatus pasirodė, kad daugumos ketvirtų klasių mokinių metiniai įvertinimai atitinka egzaminų rezultatų įvertinimus, o VBE rezultatai sistemingai gerėja. 2020 m. VBE bendras visų mokytojos mokinių įvertinimų vidurkis buvo 51 balas, 2021 m. – beveik 70 (69,3) balų, o vienas mokinys tais metais gavo 100 balų įvertinimą. 2023 m. anglų kalbos VBE laikė 71 proc. mokytojos mokinių. Egzaminą išlaikė visi, vienas mokinys gavo 100-uką. Mokinių įvertinimo vidurkis – 75 balai, o 45,5 proc. laikiusių egzaminą jį išlaikė aukštesniuoju lygiu.
Mokytojos ugdomi mokiniai yra Kelmės rajono anglų kalbos olimpiadų ir konkursų nugalėtojai.
Mokytojai svarbu ugdyti ir mokinių kūrybiškumą, saviraišką: tradiciniame gimnazijos mokinių ir mokytojų kūrybos almanache publikuojami anglų kalba parašyti darbai. Mokinius įkvepia ir pačios mokytojos kūryba, publikuojama šiame leidinyje.
Mokytoja dalyvauja Nacionalinės švietimo agentūros projekte „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“, yra UTA konsultantė, užsienio kalbos (anglų) valstybinio brandos egzamino dalies žodžiu vertinimo komisijos narė – ši patirtis labai svarbi tobulinant vertinimo kompetencijas, rengiant mokinius egzaminams.
Savo edukacinę patirtį mokytoja išdėsto ir straipsniuose, kurie publikuoti gimnazijos interneto svetainėje, laikraštyje „Bičiulis“.
Mokytoja aktyviai palaiko ryšius su socialiniais gimnazijos partneriais – muziejais, ambasadomis, skatina edukacinę veiklą už mokyklos ribų, kuri yra svarbi įvairių mokinių kompetencijų ugdymui, vertybinių nuostatų formavimui: bendradarbiauja su Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejumi, Tarptautine istorinio teisingumo komisija, kad gimnazijoje vyktų integruotos istorijos-pilietiškumo-etikos-anglų kalbos veiklos; palaiko ryšius su JAV ambasados Vilniuje atstovais ir skatina mokinius dalyvauti šių institucijų vykdomose veiklose, susitikimuose su diplomatais.
Sukaupta gerąja patirtimi mokytoja dalijosi respublikinėje konferencijoje-forume „Tarptautiniai projektai ir programos: jų įtaka ugdymo kaitai” – skaitė pranešimą „Erasmus+ programos projektų poveikis ugdymui”.
Į tris nominacijas – vienuolika pretendentų
Šventėje buvo paskelbti ir trys nominantai už pasiekimus atitinkamose ugdymo srityse. Nominacija Metų inovacija skiriama už pedagoginį profesionalumą, lyderystę, bendruomeniškumą. Šiemet šią nominaciją pelnė Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio logopedė, specialioji pedagogė metodininkė Gilija Gajauskienė.
Pedagogė nominuota už pedagoginį profesionalumą (motyvuojančių ugdymosi aplinkų kūrimą, efektyvių naujų ugdymo metodų naudojimą ugdymo procese, mokymo metodinės medžiagos rengimą), profesinę lyderystę (profesinių tobulėjimo programų rengimą ir įgyvendinimą, tinklaveiką, gerosios darbo patirties sklaidą nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis), partnerysčių kūrimą, aktyvių projektinių veiklų iniciavimą ir organizavimą rajono ir respublikos mastu.
Šiai nominacijai buvo pristatytos ir Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos fizikos, chemijos, gyvenimo įgūdžių, žmogaus saugos vyr. mokytoja Sigita Rukaitė-Kalytienė bei Tytuvėnų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Zenta Mačiulaitienė.
Nominacija Metų kūrybiškumas skiriama už išskirtinių ugdymo aplinkų kūrimą, kūrybišką ugdomosios medžiagos kūrimą ir metodiką, įvairių ugdymo strategijų naudojimą pamokose. Šią nominaciją pelnė Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos vyresnioji muzikos mokytoja Vitalija Riškuvienė. Mokytoja buvo nominuota už mokinių paruošimą tarptautiniams, respublikiniams ir rajoniniams konkursams, kuriuose laimimos prizinės vietos, Grand Prix diplomai arba mokiniai tampa laureatais. Mokytojos paruošti kolektyvai puošia Šaukėnų miestelio ir rajono renginius. Mokytojos ruošti jaunučių ir jaunių chorai dalyvavo Lietuvos vakarų krašto dainų šventėje, skirtoje Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos 100-mečiui.
Šiai nominacijai gauti buvo pristatytos ir Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos logopedė metodininkė Sigita Šiaulenskienė bei Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Aušra Vaitkevičienė ir Pakražančio gimnazijos šokių mokytoja Gintarė Guželienė.
Nominacija Metų pasiekimas skiriama už mokinių kiekybinius ir kokybinius pasiekimus motyvuojančią mokytojo ir mokinio sąveiką, mokinių pažangą. Ši nominacija atiteko Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos biologijos mokytojai metodininkai Rūtai Dambrauskaitei. Ši mokytoja nominuojama už dalykines kompetencijas, rengiant mokinius biologijos valstybiniams egzaminams, konkursams ir olimpiadoms, bei mokinių pasiektus rezultatus. Mokytoja visada atvirai bendrauja su kolegomis, mokiniais, turi pozityvų požiūrį mokyklos tikslus ir siekius. Sėkmingai vadovauja mokytojų gamtamokslinio ugdymo metodinei grupei. Dvi mokytojos paruoštos mokinės užėmė prizines vietas rajoninėje biologijos olimpiadoje: biologijos olimpiadoje IVg klasės mokinė užėmė III-ąją vietą; STEAM olimpiadoje 8 klasės mokinė užėmė II-ąją vietą. 30 procentų abiturientų pasirinko laikyti valstybinį brandos egzaminą. Mokinių laikyto biologijos VBE balų vidurkis – 64,8. Aukštesniu lygiu pasiektas 95 balų vertinimas.
Į šią nominaciją pretendavo ir Užvenčio Šatrijos Raganos Muzikos skyriaus vyresnioji muzikos mokytoja Erika Lukšaitė bei du fizinio ugdymo pedagogai – Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokytojas metodininkas Virgilijus Valiuška bei Kelmės „Kražantės“ progimnazijos vyresnysis mokytojas Gintaras Strelkauskis.
Pirmą kartą Tarptautinės mokytojų dienos proga nominaciją įteikė ir Žemaitės viešoji biblioteka. Pasak jos direktorės Gintos Maziliauskienės, šis apdovanojimas skiriamas mokytojui – aktyviausiam bibliotekos skaitytojui. Ja buvo paskelbta Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokytoja Asta Stulpinienė.
R. Rimdeikienės ir S. Maziliausko nuotraukos