BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Kelmės kultūros centro teatro salėje parodytas premjerinis šokio spektaklis pagal Antuano de Sent Egziuperi pasaką „Mažasis princas“. Spektaklyje šoko Kelmės specialiosios, „Aukuro“ pagrindinės mokyklos ir Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos mokiniai.

Projekto idėjos autorė – choreografė Jovita Žakarienė. Ji ilgai svajojo sukurti spektaklį su neįgaliais vaikais. Šią jos svajonę padėjo išpildyti Kelmės kultūros centro projektų vadovė Ingrida Maleckienė, kuri parašė projektą. Projektas gavo paramą iš Lietuvos kultūros tarybos ir rajono savivaldybės.

Gauta parama leido suburti darnią, idėjų kupiną, drąsią ir iniciatyvią komandą. Įgyvendinant projektą kartu dirbo idėjos autorė – choreografė Jovita Žakarienė, projekto režisierė Sandra Zakarienė, scenografas – dailininkas Andrius Seselskas, garso takelį įgarsino Kelmės mažojo teatro aktorius Modestas Vaitkevičius, muzikos takelį parengė Rita Ščiglinskienė ir Vilija Mikalajūnė, sceninius kostiumus šokėjams sukūrė Inga Šveistienė.

Šokio spektakliui „Mažasis princas“ buvo naudojamos ištraukos iš Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis princas“: „Dykuma“, „Avelė“, „Baobabai“, „Rožė“, „Lapė“, „Žvaigždės“.

Spektaklio pradžioje režisierė Sandra Zakarienė sakė, kad šiuo šokio spektakliu norėta parodyti, kad kitokie vaikai, taip pat yra VAIKAI, išgyvenantys jausmus, baimę, mylintys, nuoširdūs ir atviri, tik jie yra „įkalinti“ savuose kūnuose, tokiuose, kokie jie yra. Šitie vaikai yra mūsų planetos „mažieji princai“, kurie gyvena tarp mūsų. Jie pasaulį mato daug gražesnį, negu kartais jį matome mes.

Spektaklis truko 40 minučių, bet tos minutės prabėgo akimirksniu. Pasibaigus jam, ne vieno žiūrovo akyse spindėjo ašaros.

Pasak projekto vadovės Ingridos Maleckienės, didžiausias pasiektas rezultatas yra ne tik vaizdas scenoje, bet bendrojo lavinimo mokyklų mokinių ir specialiųjų poreikių vaikų bendravimas ir bendradarbiavimas. Buvo nuostabu stebėti kaip vaikai vieni kitais rūpinasi.

Labiausiai jaudinosi, turbūt, ne patys šokėjai, o jų tėvai. Po spektaklio tėvai dėkojo spektaklio kūrėjams: „Mes visada tikėjome savo vaikais. Ačiū, kad ir jūs jais patikėjote“.

Po spektaklio šokėjus ir kūrėjus sveikino mokyklų, dalyvavusių šiame projekte, direktorės Dalia Viliūnienė, Asta Zavadskienė, Rita Andrulienė. Gražių žodžių negailėjo Seimo nario Juozo Rimkaus padėjėja Janina Skeberdienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Sonata Venckienė.

Šokio spektaklio premjera baigėsi visų renginio dalyvių džiaugsmingu baigiamuoju šokiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA