BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

                      Kelmės miesto centre gyvenantys Virginija ir Petras Kirkickiai sako, kad iki lapkričio šeštosios negalėjo nieko blogo pasakyti apie UAB „Kelmės vietinis ūkis“ darbą. Bet minėtosios dienos rytą nuėję į savivaldybei priklausančios įmonės biurą laikinai bendrovės direktoriaus pareigas einančio Eugenijaus Plučo buvo išvadinti melagiais, kuriems reiktų pasigydyti…

                      Visą laiką stropiai mokesčius už surinktas atliekas mokantys Kirkickiai sakė: atliekų surinkimo grafike pamatę, jog lapkričio 5 d. Kalnų gatvėje bus renkamos ne tik buitinės šiukšlės, bet ir didžiosios atliekos, nusprendė atsikratyti senos sofos ir dviejų čiužinių. Anksčiau tokia paslauga šeimai nebuvo reikalinga, ir sutuoktiniai nežinojo, kaip tai padaryti, tad prieš dieną P. Kirkickis dėl to kreipėsi į Kelmės vietinį ūkį, kurio darbuotojai priėmė užsakymą ir užsirašė jo telefono numerį. Žinodami, kad netinkamas didžiąsias atliekas būtina iki aštuntos valandos ryto išnešti iš namų ir palikti arčiau gatvės Kirkickiai sako, kad viską padarę laiku:

                      – Mes keliamės anksti, ir tuos daiktus sukrovėme dar prieš aštuonias. Lengva įsiminti ir dėl to, kad mūsų namas stovi prieš gaisrinę, kur yra automobilių stovėjimo aikštelė. Kaip nešėme čiužinius, matė ne tik pro šalį į darbą einantis kaimynas, bet ir nemažai ratuotų savivaldybės darbuotojų, kurie naudojasi šalia mūsų esančia automobilių stovėjimo aikštele,– teigė redakcijoje apsilankę sutuoktiniai.

                      Kai apie devintą valandą prie jų namų atvažiavo šiukšliavežė, ir surinkusi jų komunalines atliekas, nuvažiavo, Virginija ir Petras tikėjosi, kad didžiosios atliekos bus renkamos vėliau. Bet atėjus vakarui, jų sofa ir čiužiniai tebegulėjo ant šaligatvio. Kirkickiai pamanė, kad sugedo įmonės automobilis. Norėdami išsiaiškinti, kada iš jų bus paimti nebereikalingi daiktai, Kirkickiai kitos – lapkričio šeštosios – dienos rytą nuėjo į Kelmės vietinį ūkį. Čia netikėtai išgirdę, kad didžiosios atliekos vakarykščiai Kelmės mieste, buvo renkamos, o jų paliktos, sutuoktiniai panoro išsiaiškinti, kodėl taip įvyko.

                      – Su tokiais melagiais dar nebuvome susidūrę. Telefonu su mumis bendravęs kažkoks Eugenijus (Plučas – O. P. pastaba) sakė, kad didžiąsias šiukšles rinkusi mašina pro mus pravažiavo apie pusę devynių, ir jokių atliekų nebuvo. Bet tai yra nesąmonė. Visi aplinkiniai dar prieš aštuntą matė, kad atlikę daiktai buvo sukrauti lauke. Ir kodėl meluoja? Pikčiausia, kad dėl laiku nesuteiktos paslaugos mus išvadino melagiais ir pasiūlė pasigydyti,– su nuoskauda apie telefonu įvykusį konfliktą kalbėjo abu Kirkickiai.

                      Kai paskambinome Kelmės vietinio ūkio direktoriaus pavaduotojui gamybai Eugenijui Plučui, šis pasakė, kad Kirkickių didelių gabaritų atliekos buvo išvežtos kitos dienos rytą ir atkakliai laikėsi nuomonės, jog prieš tai sutuoktiniai nereikalingus daiktus buvo išvežę ne iki aštuntos valandos, o vėliau. Kaip liudininkus pavaduotojas bandė įtraukti ir tuo metu dirbusius šiukšlių surinkėjus. Bet kai atostogaujantį direktorių pavaduojančio E. Plučo buvo paklausta, kodėl šis vyresnio amžiaus klientus išvadino melagiais ir pasiūlė jiems pasitikrinti sveikatą, pastarasis kategoriškai atsisakė ta tema daugiau kalbėtis ir liepė laukti iš atostogų grįžtančio bendrovės vadovo D. Popovo.

                      …Pirmąją dieną po atostogų į darbą sugrįžęs savivaldybės įmonės direktorius Dainius Popovas sakė negalintis komentuoti tiesioginio pokalbio ir vienašališkai tikėti vienaip konfliktą aiškinančiu pavaldiniu ar priešingai – sutuoktiniais Kirkickiais. Direktorius teigė, kad dėl minėto konflikto apklausęs E. Plučą, iš pavaldinio išgirdęs patvirtinimą, kad lapkričio penktosios rytą prie Kalnų g. 2 namo šiukšlių vežėjai didelių gabaritų atliekų nematė. Ir klientams telefoninio pokalbio metu pasitikrinti sveikatos pasiūlęs po to, kai jam  tai buvo pasiūlyta pasitikrinti regėjimą.

                      – Šioje vietoje nedrįstu nieko atsakyti ar priimti sprendimą ir pasakyti – atleiskit, kad mūsų darbuotojas pasielgė ne taip. Čia matau emocinę reakciją. Bet nepriklausomai nuo emocijų, klientui turi būti mandagiai ir taktiškai paaiškinta. Pirmiausia todėl, kad žmonės yra mokesčių mokėtojai, o rinkliavos mokesčiai už mūsų suteiktas paslaugas daugeliui ir taip atrodo per dideli. Ir jei tai darbuotojų klaida ar kaltė, tokioje vietoje žodis „atsiprašau“ nebrangiai kainuoja, bet gali daug,– sakė bendrovės direktorius.

                      Dėl E. Plučo elgesio su klientais direktorius, sakė, nėra gavęs nusiskundimų, bet pripažino, kad dėl kitų darbuotojų skundų yra buvę. Ir ne vienas. Todėl D. Popovas kiekvieną įstaigos susirinkimą pradeda nuo paties sukurtos metodikos, kurios pagrindinis tikslas – mokyti pavaldinius kultūringo bendravimo ir elgesio su klientais.

                      Ta pačia proga bendrovės direktorius priminė, kad pasitaiko atvejų, kai grafike nurodytą dieną šiukšles vežantis transportas neatvažiuoja iki kliento. Ir to priežastimi ne visada būna transporto gedimas. Pasitaiko, kad žmonių išneštų nereikalingų daiktų per dieną nesugebama surinkti, nes jų kiekis būna per didelis. Tokiu atveju gyventojams siūloma didesnio gabarito atliekas palikti dienai kitai, kol jos bus surinktos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA