BIČIULIS

Leninizmo grimasos

2017-06-21

Alvydas GEŠTAUTAS

Lietuvą valdanti Valstiečių ir žaliųjų sąjunga savo politika dažnai primena sovietinę-proletariato diktatūra paremtą tvarką. Gal tuo nori paminėti artėjantį V. Lenino klikos prieš šimtą metų įvykdytą Rusijoje perversmą? Leninistų tvarka rėmėsi prievarta ir draudimais. Tą sovietinėje imperijoje ypač propagavo Lenino – Stalino – Brežnevo, Lietuvoje – Sniečkaus – Griškevičiaus – Songailos „trojkos“. Šiais laikais tą sėkmingai pas mus bando įgyvendinti didžioji „valstiečių“ draudikų trijulė: Karbauskis – Veryga – Širinskienė. Net jų partnerių valdžioje – socialdemokratų naujasis lyderis Gintautas Paluckas – neiškentė ir pasiūlė Seime negaišti laiko ir kiekvieną savaitę neįvedinėti naujų draudimų. Socdemų vadas paragino įteisinti vieną Generalinį draudimą, o po to Seime priiminėti išlygas, t. y. nurodyti, ką Lietuvoje dar galima daryti.

Taip, dabartinės valdžios priimamuose teisės aktuose aibė leninizmo prievartą primenančių žodžių: uždrausti, neleisti, uždaryti, panaikinti, sutrumpinti, neparduoti, aptverti, apriboti, sumažinti, įpareigoti, nustatyti…

Leninas skelbė: auklėjimas – įtikinimas plius prievarta. Tačiau bolševikų vadeivai ir jo pasekėjams įtikinimas gyvenime nerūpėjo. Jie išpažino tik prievartą. Panašiai šiandien elgiasi ir Lietuvos valdžia, nusprendusi, kad kova su alkoholiu ir tabaku gali remtis tik draudimais. Apie įtikinimo, auklėjimo, švietimo metodus jų dokumentuose nė žodžio. „Valstiečiai“ siūlo uždrausti rūkymą daugiabučių namų balkonuose, netoli sporto aikštynų, mokyklų ir t.t. Taigi, mieli rūkantieji, Kelmėje rūkyti nebus galima, nes joje per arti bus arba sporto aikštelė, arba mokykla, arba darželis. Teks ieškotis vietos užmiestyje, ūkininkų laukuose. Gal pastarieji susimils ir išnuomos „plecių“ rūkymui. Karbauskio – Verygos – Širinskienės klika jau keturis kartus bandė pažaboti žiniasklaidą. Tai ne kas kita, kaip keturi smūgiai į demokratijos paširdžius. Ir ne bet kada, o Lietuvos demokratijos tėvo Kazio Griniaus metais. Matyt, minėtai trijulei bei jos pasekėjams maloniau savo sprendimais pažymėti leninizmo įsigalėjimo šimtmetį. Laimė, kad žodžio laisvės varžytojams stipriu smūgiu atsakė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji skaitytame Seime metiniame pranešime teigė: „… žiniasklaida yra mūsų ginklas, Tėvynės sargas ir tiesos kardas. Neretai – vienintelis valstybės ramstis kovoje su korupcija, informacinėmis atakomis ir socialiniu nejautrumu“.

Dabartinė valdžia skelbia kovojanti su šešėline ekonomika. Todėl sugalvojo riboti iki 3000 eurų atsiskaitymą grynaisiais. Girdi, bus smūgis šešėliui, korupcijai. Tačiau Graikijoje galima grynaisiais atsiskaityti tik iki 500 eurų. O ten korupcija bene didžiausia Europoje. Jei tokio apribojimo užteks, tuomet į Darbo biržą reikės pasiųsti tūkstančius mokesčių prievaizdų, kontrolierių, auditorių, muitininkų, pasieniečių, likviduoti STT, FNTT ir kitas iš mokesčių mokėtojų išlaikomas kontoras. Juokas juokais, bet kaip be grynųjų išsivers pensininkas, kuriam laiškininkas į namus atneša pensiją grynaisiais? Kaip tokiu atveju jis nusipirks brangesnį pirkinį?

Prieš šimtmetį Rusijoje įvesta tvarka draudė žmonėms turėti daugiau turto. Ar ne tą patį šiandien daro ir mūsų tautiniai valdžiažmogiai? Juk jų parengtose mokesčių pertvarkos gairėse, kitų dokumentų projektuose juodu ant balto parašyta: iš vienų atimti, kitiems padalinti. Deja, karbauskiniai kitų dviejų aritmetikos veiksmų – pridėti ir padauginti – nemoka. Jie iš žmonių atėmė PVM lengvatą šildymui. Ir ne tik iš žmonių. Ją atėmė iš mokyklų, darželių, kultūros, gydymo įstaigų, bibliotekų. Juk visa tai biudžetui papildomai kainuos. Bet tai valdžiūnams nė motais. Reikės pinigų? Bus pinigų! Iš kur? Iš dirbančių ir uždirbančių atims. Mokesčių pavidalu. Ir atsiras lėšų ne tik biudžetinių kontorų šildymui, bet ir valdžios klerkų šimtaprocentiniams priedams mokėti.

„Valstiečiai“ užsimojo vykdyti švietimo reformą. Kokia jos esmė? Kol kas aišku viena – uždraus mokinukams vasarą tris mėnesius atostogauti ir ilgins mokslo metus. Matyt, šios reformos architektai Jurgita Petrauskienė, Eugenijus Jovaiša nori, jog dėl ilgesnių mokslo metų Lietuva taptų išminties bokštų karalija. Kai kurie valdžios veikėjai sako, girdi, mokiniai vasarą per daug laisvės turi, gali „zbitkas“ krėsti. Valdžios ponai, o kur prieš rinkimus žadėtos nemokamos vaikų ir jaunimo stovyklos?! Juk tuomet nežadėjote ilginti mokslo metų, o siūlėte kokybiškesnes atostogas.

Apskritai, gal vertėtų įsteigti Draudimų, ribojimų ir aptvėrimų ministeriją? Juk dar liko neuždraustos erotinės scenos teatruose, seksas, naktiniai klubai, televizijos ir radijo programos iki paryčių. Ir konsultantų yra. Juk Lietuvoje dar liko leninizmo išpažintojų, geidžiančių draudimų. Jei jų neužteks, tegul Naisių karalius bei jo tikėjimo išpažintojai talkon pasikviečia dar ir talibus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA