Opozicijos gretos retėja
Kelis mėnesius Kelmės rajone netilo kalbos, kad kai kurie Tarybos nariai, dirbantys opozicijoje, Tarybos posėdžiuose priimant sprendimus, palaiko valdančiąją daugumą.
Po lapkričio mėnesio Tarybos posėdžio nustebino facebook‘e pasirodžiusi nuotrauka, daryta mero I. Petkevičiaus kabinete, kurioje šalia valdančiųjų puikavosi socialdemokratė Vitalija Lukoševičienė ir su „valstiečiais“ į Tarybą patekęs Eimantas Gajauskas, kurie apie tai, kad pasitraukė iš partijų ar atsiribojo nuo jų, viešo pareiškimo nepateikė. Antrasis signalas, kad su šiais Tarybos nariais yra kažkas ne taip, užsidegė lapkričio 29 d., kai Seimo narys Remigijus Žemaitaitis savo facebook‘o paskyroje pasidalino vaizdu, kaip švenčia Kelmės rajono valdantieji (galbūt Tado Kasparo paskyrimą vicemeru – aut. pastaba). Tuokart su valdančiaisiais dainą „Ąžuolai žaliuos, žemėj Lietuvos“ už rankų susikibę vėl traukė V. Lukoševičienė ir E. Gajauskas bei ne kartą rinkimuose į Tarybą socialdemokratų sąraše dalyvavęs ir Taryboje dirbęs, net socialdemokratų Kelmės skyriaus pirmininko pavaduotoju buvęs Ramūnas Baranauskas.
Gruodžio 2 d. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kelmės skyrius išplatino viešą pareiškimą, kuriame rašoma: „Mes, LVŽS Kelmės skyrius, viešai pareiškiame, jog atsiribojame nuo Kelmės rajono savivaldybės tarybos nario Eimanto Gajausko asmens ir jo politinių veiksmų.
Eimantas Gajauskas, kurį Kelmės krašto žmonės rinko kaip LVŽS Kelmės skyriaus nepartinį kandidatą, į rajono tarybą buvo išrinktas su valstiete J. Skeberdiene. Taryboje jie drauge su „Vardan Lietuvos“ kandidate J. Koryzniene sudarė frakciją, kuri dirba opozicijoje kartu su socialdemokratų, liberalų ir konservatorių deleguotais žmonėmis.
Ko tikėjosi valstiečiai iš jauno ir, manyta, perspektyvaus politiko, kurio kandidatūrą taip entuziastingai delegavo į rajono tarybą? Tikėjosi, jog jo pažadai kažkada virs darbais. Deja, neilgai trukus buvo matyti noras šlietis prie galimai įtakingų žmonių, jungtis ir palaikyti tą jėgą, kuri yra „ant bangos“ išduodant tiek valstiečių, tiek frakcijos ar opozicijos nuostatas. Taigi, politikos gurmanas „ragavo“ politinę situaciją ir pagaliau pasirinko, kur „daugiau ir gardžiau“ – Kelmės valdančiuosius. Tik negarbinga į akis meluoti prisiekinėjant ištikimybę ir lojalumą LVŽS, kai kita koja jau stovi ant kito slenksčio. Šis poelgis yra negarbingas balsavusių už Eimantą Gajauską, kaip už valstiečių kandidatą, atžvilgiu. Negarbinga ir LVŽS Kelmės skyriaus kolegų, kurie agitavo ir dirbo, kad E. Gajauskas būtų renkamas tarybos nariu, atžvilgiu. Ilgai toleravome svyravimus ir neapsisprendimą teisindami jaunu amžiumi. Tačiau šiandiena tai įvardijame kaip išdavystę. Ką gi, tai ne pirmas toks mūsų skyriuje. Tačiau geriau jokio, negu pasirengusio bet kurią akimirką išduoti. Pagaliau bent jau tapo aiški pozicija, kurios nebuvo drąsos atvirai pripažinti.
Buvusiam kolegai linkime daugiau nepasiklysti politikos labirintuose ir pamąstyti, kuo grindžia savo politinį kelią, kurio dar tik pati pradžia…
Todėl tenka atsiriboti nuo Eimanto Gajausko asmenybės ir politinių veiksmų, kurie neatitinka LVŽS ir LVŽS Kelmės skyriaus nuostatų.
LVŽS Kelmės skyriaus vardu – pirmininkė Janina Skeberdienė“.
Paklausėme ir Tarybos nario E. Gajausko nuomonės apie šią situaciją, uždavėme kelis klausimus: ar Jūs pats pasitraukėte iš LVŽS Kelmės skyriaus, ar nuo Jūsų skyrius atsiribojo, jei pasitraukėte pats, tai nuo kada, įvardinkite pasitraukimo motyvus, ar tapote partijos „Nemuno Aušra“ nariu, ar esate nepartinis, bet jai prijaučiantis?
E. Gajauskas atsiųstame atsakyme rašo: „Pirmiausia norėčiau atkreipti dėmesį, jog niekuomet politinei partijai nepriklausiau, įskaitant ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS). Su Kelmės LVŽS skyriumi mane politiniai santykiai sieja tik tiek, kiek pats skyrius mane įtikinėjo dalyvauti rinkimuose, kvietė į įvairius susitikimus ir suvažiavimus. Skyriaus veikloje visuomet dalyvavau kaip kviestinis svečias, be balsavimo teisės, nes nebuvau partijos narys. Kitaip tariant, buvau patariamasis balsas – tai ne kartą buvo akcentuojama ir pačio skyriaus. Atitinkamai, mane nustebino viešas pareiškimas apie „atsiribojimą“ nuo manęs. Iki šiol nesuprantu, kaip skyrius nuo manęs „atsiriboja“, kai mus sieja tik bendra ideologija?
Po viešo pareiškimo, teko bendrauti su LVŽS nariais, kurie liko nesupratę tokio pareiškimo prasmės ir jam visiškai nepritarė. Kaip paaiškėjo, tai tebuvo vieno žmogaus, propaguojančio žemo lygio politiką, nukreiptą į asmeniškumus ir logiškai nepaaiškinamus veiksmus, sumanymas. Pareiškimo iniciatorius šiandien jau apgailestauja, kad „atsiribojimas“ atsisuko prieš pačią partiją – skyrių ruošiasi palikti ilgamečiai jos nariai. Politiniai oponentai taip pat sėkmingai išnaudojo susiklosčiusią situaciją. Belieka spėlioti, kokia bus tolimesnė Kelmės LVŽS skyriaus ateitis ir ar savo „žygdarbių“ dėka jie savęs neišsibraukė iš politinio žemėlapio.
Kadangi ne kartą esu deklaravęs, jog neturiu ambicijų Kelmės rajono savivaldybėje užimti nei renkamų, nei politinio pasitikėjimo skiriamų, pareigų, tokius pareiškimus savo atžvilgiu vertinu kaip niekinius. Ypatingai, kai skyriaus vardu iš esmės kalba vienas žmogus. Juk ne pareiškimais, o darbais politikai įrodo, ar jie verti pasitikėjimo mandato, ar ne. Tačiau džiaugiuosi, jog šis neapgalvotas pareiškimas išėjo į viešumą – žmonės savo akimis įsitikino, kokia politinė kultūra yra puoselėjama.
Sunku komentuoti svetimus pareiškimus, kas, kaip ir nuo ko atsiriboja, kadangi pačioje partijoje tokiam pareiškimui nebuvo visiško pritarimo. Niekam ne paslaptis, jog eilė garbingų ir iškilių krašto žmonių savo politinį kelią pradėjo būtent LVŽS, bet laikui bėgant, dauguma tokių buvo įžūliai pašalinti iš partijos arba priversti ją palikti. Aš joks neišskirtinumas, o tik eilinis pavyzdys, kaip priversti kitą nuomonę turintį asmenį atsiriboti nuo politinės jėgos, net jai nepriklausant. Žinoma, reikia konstatuoti, jog po tokių pareiškimų tikrai neįsivaizduoju tolimesnio darbo su šia politine jėga, nors joje yra ir padorių žmonių.
Apmaudu, kad eilinį kartą dėmesys yra skiriamas ne darbams, kurie būtini mūsų kraštui, o beviltiškoms diskusijoms apie „(ne)partinius“ reikalus.
Kaip jau minėjau, jokiai politinei partijai niekuomet nepriklausiau ir artimiausiu metu į jokią politinę partiją neketinu įstoti. Kelmės rajono taryboje dirbu su žmonėmis – politinė priklausomybė konstruktyviam darbui neturi jokios reikšmės“.
Panašius klausimus uždavėme ir V. Lukoševičienei. Jos klausėme: ar Jūs dar esate socialdemokratė, ar palikote partiją, jei išstojote iš partijos, tai kada, įvardinkite motyvus, kodėl perėjote į valdančiąją daugumą, ar tapote partijos „Nemuno Aušra“ nare, ar esate nepartinė, bet jai prijaučianti?
V. Lukoševičienė į klausimus atsakė trumpai: „Nesu Lietuvos socialdemokratų partijos narė. Šiuo metu nesu prisijungusi prie valdančiosios daugumos. Nepriklausau jokiai politinei partijai“.
Kadangi LVŽS Kelmės skyriaus pirmininkė J. Skeberdienė nuomonę išsakė viešai, savo nuomonę paprašėme išdėstyti socialdemokratų Kelmės skyriaus pirmininką, Tarybos opozicijos lyderį Dainių Ivoškį. Jo klausėme: ar V. Lukoševičienė, R. Baranauskas dar yra Jūsų partijos nariai, jei ne, kada jie pasitraukė, jei taip, ką planuojate daryti dėl jų viešo partijos „Nemuno Aušra“ palaikymo?
D. Ivoškis atsakė: „Nei. V Lukoševičienė, nei R. Baranauskas nėra Lietuvos socialdemokratų partijos nariai. R. Baranauskas iš partijos pasitraukė po praėjusiais metais įvykusių partijos skyriaus pirmininko rinkimų, o V. Lukoševičienė iš partijos pasitraukė 2024-11-28. Dėl V. Lukoševičienės atskirų balsavimų Kelmės rajono taryboje, neatitikusių bendros frakcijos pozicijos, buvo gauta skyriaus narių nusiskundimų, dėl kurių partietės elgesį planuota svarstyti artimiausiame LSDP Kelmės skyriaus etikos ir procedūrų komisijos posėdyje. Pagal LSDP statutą, už LSDP programos ar statuto nesilaikymą arba elgesį, žeminantį partijos vardą, partijos nariui gali būti skiriamos tokios nuobaudos: įspėjimas, papeikimas ir pašalinimas iš LSDP. Pastarąją nuobaudą galima skirti tik esant skyriaus etikos ir procedūrų komisijos siūlymui, taigi nei skyriaus pirmininkas, nei prezidiumas, nei taryba vienašališkai šio sprendimo priimti negali. Vis dėlto, toks LSDP Kelmės skyriaus etikos ir procedūrų komisijos posėdis neįvyko, nes V. Lukoševičienė partiją nutarė palikti anksčiau“.
Tie neišmanėliai jaunuoliai laimėję rinkimus už partijos draugų pinigus ir politinę pagalbą, turėtų padėti tarybos nario mandatą. Tai būtų garbinga.Žmonėms labai svarbu su kokia partija laimėjote, kodėl pasinaudojote ir juos apgavote partijas ir rinkėjus. Perbėgėlių ir išverstskūrių niekas nemėgsta!!!
Partija apsijuokė viešai, o tarybos narys turi padėti mandatą? Prajuokino. Greičiau partija turėtų atsiprašyti viešai ir senjorai užleisti vietą gabesniems.
Ir lukoševičienei ir gajauskui jų partijų vyresnieji (senoliai) gal ir norėtų perduoti jaunesniems, bet kad jie nepartiniai. Bet jaunimėlis turbūt ir to nežino. Siūlau garbingai atiduoti tarybos mandatus. O kituose rinkimuose, jeigu kas tokius klajūnus bepriims galėsite vel bolotiruotis. Tik rinkėjas jau žinos kad galite bet ką parduoti!!!
Tai bent apsijuokė valstiečiai, atsiriboję nuo nepriklausančio partijai 😂 taip korektiškai jaunuolis pasisakė, kad slėptis po lapais tiems valsčiaus senjorams
O tai kokios partijos sąrašuose išėjo į tarybos narius? Ne valstiečių?
Šaunuolis Eimantai, nepasiduok. Sėkmės.
Šaunuole ir Vitalija pakeitė partiją ir lovą