BIČIULIS

Kiaulių rojus

2012-11-14

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Dažnas lietuvis vasaros neįsivaizduoja be šašlykų, o rudens, žiemos ir pavasario – be cepelinų. Tačiau šių mėgstamiausių tautos patiekalų reikia atsivalgyti iki Kalėdų, nes kitąmet jie greičiausiai kainuos daugiau. Nors krizė nesitraukia, Europoje 24 mln., o mūsų rajone – 15 proc. žmonių neturi darbo, daugiau kaip penktadalis tautiečių gyvena žemiau skurdo ribos, tačiau Europos Sąjungos biurokratai nusprendė, kad gyventojų problemos palauks ir nutarė pirmiausia pasirūpinti… kiaulių gerove.

Jau nuo kitų metų kiaulių augintojams įsigalioja nauji reikalavimai: paršavedės turės būti laikomos ne atskiruose, o didesniuose garduose grupėmis, numatytas specialus grindų grotelių plotis. O įdomiausia, kad kiaulės turės būti aprūpintos žaislais. Vieno rajono vaikų darželio direktorė, nenorėjusi viešinti pavardės, sakė:

– Sveiku protu sunku suvokti, kad kiaulė svarbiau už vaiką. Pavyzdžiui, mes vienam ikimokyklinukui gavome po 50 centų priemonėms. Bet tų centų užtenka tik ugdymo priemonėms nusipirkti. O žaislams nelieka. Laimė, kad darbo turintys tėveliai paremia.

Jei nuo 2013-ųjų kiaulės neturės žaislų, ES biurokratai jau seniai grasina sankcijomis.

Ne vienas rajono kiaulių augintojas šaiposi. Pasak jų, ES klerkiukai sugalvojo paršavedei padidinti plotą. O tokio sumanymo motyvas sveiku protu nesuvokiamas. Tai daroma dėl to, kad greitojo maisto gamintojui kokybiškesnė mėsa patektų. Išeitų, jei paršavedė turės ne 1,5 kv. m, o du, tai nuo to pagerės mėsos kokybė.

Prognozuojama, kad dėl naujų reikalavimų ir pašarų brangimo smulkesni Europos, Lietuvos, rajono ūkiai turės pasitraukti iš verslo, nes nesugebės panešti šios naštos. O ką reiškia bankrotas, kiekvienam aišku – daugės bedarbių, valstybė išleis dar daugiau lėšų pašalpoms, nemokamam mokinių maitinimui, kuris irgi pabrangs, nes brangs kiauliena, taip, kaip anksčiau įdiegus „genialius“ reikalavimus vištų gerovei, pabrango kiaušiniai.

Veterinarijos specialistai teigia, kad mūsų ūkininkai spės įvykdyti reikalavimus ir bus pagal tai pirmaujančiųjų gretose. Tik stebėtis reikia, kokie mes pažangūs ir pirmaujantys, kai visoje Europoje kiaulių augintojai trauko pečiais ir dejuoja, kad tai kainuos papildomų pinigų ir sumažės gyvulių skaičius.

Ir tai tikriausiai dar ne pabaiga – pagerins gyvenimo sąlygas kiaulėms, ateis eilė kitiems gyvuliams. O žmonės palauks, kol ateis eilė jų gerovei. Kyla mintis – ES reikia mokytis iš sovietų ir įdiegti planavimą. Pirmiausia jo reikėtų europiniams klerkams. Būtų kur kas mažiau absurdo, jei europinės kontoros nustatytų, kad kiekvienas valdininkas per dieną gali padaryti tik vieną kvailystę…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA